roluj

Vysočina Fest 2016

Vysočina Fest 2016
-

Vysočina Fest počtvrté

VF2016-podekovani-01

K létu neodmyslitelně patří i hudební festivaly, a proto jsme si ani letos nemohli nechat ujít další ročník VYSOČINAFESTu, v tomto pořadí již čtvrtý. VYSOČINA FEST rok od roku nabývá na objemu i reputaci. Amfiteátr letního kina v Jihlavě se tento rok prohýbal ve švech při náporu fanoušků. Již o víkendu 11. – 12. 6., téměř měsíc před samotnou akcí, se nám podařilo vyprodat lístky. Stále propracovanější program pro děti i dospělé a nadupanější kapely se staly mottem letošního ročníku. A jelikož jsme si objednali krásné počasí, mohli si návštěvníci užívat své oblíbené interprety pod otevřenou oblohou.

Na našem multižánrovém festivalu si našel každý to svoje, od dětí po babičky, od rockerů po beznadějné romantiky. Hlavní hvězdou byla skupina Kabát, která také přitáhla nejvíce lidí. Jednodenní vstupenky na pátek, kdy Kabáti dostali do varu celý amfiteátr, nebyly na místě vůbec k prodeji.

Top interpreti české scény dostali na vystoupení 75 minut, mnoho z nich ale na nátlak fanoušků, kteří se jich nemohli nabažit, prodloužilo svá vystoupení. Každý se rok se snažíme o to, aby se festivalu účastnili kvalitní české kapely. Nejde nám o kvantitu, nýbrž o kvalitu, kterou dnešní posluchač stále více vyhledává.

Na rozdíl od loňského roku byly pro návštěvníky připraveny ne dvě, ale hned tři stage. Kdo si chtěl čtvrtý ročník opravdu užít mohl využít stanového městečka, které bylo hned vedle hlavního vstupu.

Už v úterý a středu 5. – 6. 7.  proběhl na Masarykově náměstí v Jihlavě  FEST NA ROZJEZD, jako warm up VYSOČINAFESTu, který pokračoval od čtvrtka 7. 7. až do soboty 9. 7. Na FESTu NA ROZJEZD jste mohli slyšet např. Kláru Vytiskovou nebo Mňágu a Žďorp.

Ve čtvrtek otevřely festival hudební skupiny Zrní a Ať se snaží ona již v 15:45. Na hlavní stage se mohli návštěvníci těšit na Václava Neckáře, kterého všichni s respektem přivítali. Na rychlejší notu festival přenesla skupina Jelen, která známými hity publikum rozpumpovala. V tom nejlepším přišla skupina Chinaski, kteřá svým hitem Víno, ve kterém je zmíněná i Jihlava, vyvolala sborový zpěv celého amfiteátru. Hlavní stage uzavřely Tři sestry, které ikdyž poslední, to pořádně rozjeli a nenechali fanoušky vydechnout, až do konce. Na vedlejších stage jsme si mohli poslechnout silný refrén od Horkýže Slíže a pro příznivce hip hopu zahráli Marpo a PSH.

Pátek byl ve znamení Kabátů, na jejichž vystoupení hned tak někdo nezapomene. Na své si ale přišly i ostatní, například na koncertech Xindla X, No Name nebo Marka Ztraceného.

Ani v sobotu se návštěvníci nezastavili a přišli si poslechnout už legendární skupinu Olympic, Čechmor a Vypsanou fixu. Festival uzavíraly kapely UDG, ATMO music a David Koller. Pro ty, co ani po třech dnech nebyli unavení, hrál do brzkých ranních hodin DJ Michael Burian.

V rámci programu, kteří si návštěvníci mohli vzít u vstupu, obdrželi také slevové kupóny od našich partnerů.

I když je organizace VYSOČINA FESTu rok od roku náročnější, zajišťujeme lepší kapely, zajímavější program a prodáváme více lístků, na konci můžeme říct: ,,Zase jsme to dali!”

 

Více info na www.vysocinafest.cz / stažený soubor / twitter / Google_plus2