roluj

Vysočina Fest 2014

Vysočina Fest 2014
-

Ambiciózní multižánrový festival Vysočina Fest měl za sebou teprve první ročník, ale hned se dokázal zařadit mezi velké letní festivaly České republiky. Ukázalo se, že podobná akce přímo v centru Vysočiny fanouškům skvělé muziky dlouho chyběla.

První ročník Vysočina Festu přilákal do krajského města více než dvacet tisíc návštěvníků, kteří neměli čas se ani vteřinu nudit. Kvalitní program hned na dvou pódiích, kvalitní zvuk, bohatý doprovodný program a spousta benefitů spojených se vstupenkou, to byl Vysočina Fest 2013. A jaký byl druhý ročník?

Minimálně tak dobrý jako ten první, chtělo by se říct. Vysočina Fest 2014 zvedl laťku ještě výš.

Mezi hvězdy patřil například Tomáš Klus, věrozvěsti lidové písně Čechomor, legenda z Kovárny Tři sestry, nejvyšší a nejcharismatičtější slovenský zpěvák Richard Müller, Chinaski – kapela, které dal jméno Charles Bukowski, funkově-rocková jednotka akademického rapu J.A.R. či mystičtější polovina Lucie Wanastovi Vjeci.

První stage bude patřila již zmiňovaným hvězdám první velikosti, ale nenudila ani ta druhá. Při druhém ročníku byla větší a nabídla mnohem bohatší program.

S úspěchem se při prvním ročníku setkal i doprovodný program, který tvořily tzv. dílny, které se konaly na mnoha místech krajského města a byly určeny těm, kteří už byly záplavou hudby tak trochu unaveni. Při prvním ročníku to byla například filmová dílna s režisérem Vítem Klusákem či jazzová dílna s patronem legendárním jazzmanem Petrem Lipou. Dílny nechyběly ani při druhém ročníku a podle slov pořadatelů se ponesou v podobném duchu. Podobně jsou na tom i benefity, které při prvním ročníku též slavily úspěch.

Ostře sledovanou součástí festivalu byla i soutěž pro hudební skupiny z Vysočiny. Do klání se zapojilo celkem třicet sedm kapel různého žánrového zaměření. Fanoušci mohli hlasovat na stránkách www.vysocinafest.cz a do velkého finále poslali pět kapel. Ty pak měly možnost zahrát si v rámci festivalu na hlavním pódiu.